سئو سایت در سال 2023
سئو در سال 2023

سئو در سال 2023

5/5
نوامبر 11, 2023

جدیدترین متدهای بهینه سازی سایت و سئو در سال 2023

چگونه رتبه بندی سئو را در سال 2023 بهبود دهیم؟

اگر می خواهید در بهترین جایگاه موتور جستتجوی گوگل و نیز کسب تیتر یک گوگل قرار بگیرید و افراد زیادی از سایت شما بازدید کنند و وبسایت شما با جذب ترافیک زیاد به فروش بالا و برندسازی اورگانیک دست پیدا کند؛ بهینه سازی موتور جستجو را در اولویت کار خود قرار دهید و سئوی سایت خود را بهبود ببخشید. چرا که افراد زیادی با جستجو در گوگل بدنبال کسب اطلاعات و نیز تامین نیاز خود هستند. طبق آمار بیش از 90 درصد افراد با جستجو در گوگل بدنبال محصول و یا خدمات مدنظر خود هستند. این آمار شگفت انگیز است که همه رقبای شما برای کسب رتبه بالای گوگل بصورت مستمر تلاش می کنند و هزینه زیادی را برای سئوی سایت پرداخت می کنند.

شگفت انگیزتر این است که 75 درصد افراد به نتایج صفحه دوم گوگل حتی کلیک هم نمی کنند. و این خود نشان دهنده این است که تلاش همه کسب و کارهایی که در بستر اینترنت فعالیت می کنند رسیدن به صفحه اول گوگل و نیز کسب رتبه یک گوگل است. و راه رسیدن به آن سئوی سایت است. بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند مستمر و آگاهانه است. خوشبختانه برای رسیدن به این خواسته هیچ وقت دیر نیست. و می توان کارهای خاصی را انجام داد تا شانس کسب رتبه عالی در گوگل را افزایش داد.

10 نکته اساسی برای سئو سایت

موثرترین عوامل کسب رتبه اول گوگل:

  • محتوای جذاب و باکیفیت ( کپی کردن ممنوع است )

یکی از مهمترین عوامل برای بهبود سئو سایت قطعا تولید  محتواست. برای جذب بازدیدکننده و نیز افزایش ترافیک وبسایت تولید محتوای نقش اساسی را ایفا می کند. چهار اصل اساسی برای یک تولید محتوای مناسب؛ جذاب, جدید, مرتبط و یونیک بودن محتواست. یکی از پارامترهای مهم بر رتبه سئو سایت اصل ماندگاری است. یعنی زمانی که یک کاربر در وبسایت شما صرف کرده و آنرا بررسی می کند. و برای ماندگاری کاربر در یک وبسایت باید محتوای آن از جذابیت مناسبی برخوردار باشد. 

اگر محتوای سایت شما دارای اطلاعات جدید و جذاب و یا آموزنده باشد. بازدیدکنندگان زیادی را جذب کرده و ماندگاری افراد در وبسایت افزایش پیدا خواهد کرد. محتوای با کیفیت در وبسایت تا حدی مهم است که باعث می شود کاربران آدرس سایت شما را در مرورگر خود ذخیره کرده و با آن سر بزنند. و این خود باعث افزایش ترافیک وبسایت شما و ارتقاء سئو سایت خواهد شد.

می توان برای جذابیت مطالب در سایت از عکس های جذاب و بهینه سازی شده همراه با alt تصویر و عنوان مناسب استفاده کرد. از تاثیر امکانات بصری مانند ویدیو و انیمشن و… غافل نشوید. یک ویدیو جذاب می تواند برای کاربر تجربه خوشایندی را رقم بزند. اسفاده کردن از فونت مناسب و خوانایی مطالب با پاراگراف بندی هوشمندانه می تواند از خستگی کاربر در خواندن مطالب سایت شما جلوگیری کند.

استفاده کردن از وبلاگ نویسی برای هر کسب و کاری مناسب است. این ابزار بسیار سودمند برای شناساندن وبسایت شما به کاربران و نیز برای درک بهتر گوگل از موضوع وبسایت شما می تواند بسیار کارآمد باشد. برای نوشتن مقاله که موثر بر بهبود سئو سایت باشد باید از مطالب طولانی ( بیش از 2000 کلمه ) و با کیفیت استفاده و نیز تیتر مطالب را براساس اهمیت با تگ H2 , H1 ,… اولویت بندی نمایید.

  • بهینه سازی سایت برای موبایل (Responsive )

استفاده از موبایل برای جستجو در اینترنت بسرعت در حال افزایش است. این در حالی است که همکنون بیش از 60% از جستجو در گوگل توسط تلفن های همراه انجام می گیرد. و این باعث شده که گوگل به اهمیت روز افزون گوشی های موبایل در عرصه اینترنت واقف شده و سایت ها را براساس این پارامتر مهم رتبه بندی نمایید. سایت شما برای موبایل و کاربران آن باید کاملا بهینه شده باشد. تا بازدیدکننده ها استفاده از نسخه موبایل سایت شما را به بهترین شکل ممکن تجربه کنند. ساخت اپلیکیشن موبایل برای وبسایت می تواند بسیار کارآمد باشد و اپلیکیشن موبایل برای سایت علاوه بر داشتن امکانات کارآمدی که در خود جای داده می تواند محتوای شما را به بازدیدکنندگان بصورت کاملا بهینه ارائه دهد. 

  • افزایش سرعت سایت 

چرا افزایش سرعت سایت بر بهبود رتبه سایت موثر است؟ به دو دلیل اساسی 1. برای گوگل مهم است, یعنی اگر سرعت سایت شما پایین باشد گوگل تشخیص داده و امتیاز پایینی را برای این مورد در نظر می گیرد. 2. برای بازدیدکننده مهم است, یعنی اگر سرعت سایت شما پایین باشد نرخ رها کردن بازدید کننده از سایت شما بالا خواهد رفت. وقتی وبسایت شما از سرعت مناسبی برخوردار نیست بازدیدکننده ناامید می شود و اغلب سایت شما را برای انتخاب سایت دیگری ترک می کند و این مسئله آسیب جدی به سئو سایت شما وارد خواهد کرد.

طبق آمار 40 درصد از بازدیدکننده ها سایتی را که بیش از 4 ثانیه باز نمی شود را رها خواهند کرد. و این تجربه ناخوشایند از اولین تجربه بازدیدکننده است که باعث می شود طبق آمار 80% از بازدیدکنندگان دیگر به این سایت باز نگردند. این مسئله برای سئو سایت شما بسیار ناگورا است, چرا که به شدت تعداد بازدید از سایت شما را کاهش خواهد داد.

از طرفی اگر سرعت سایت مناسبی داشته باشید بازدیدکننده از بازدید سایت شما خسته نشده و امکان بازدید مجدد از سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. و الگوریتم گوگل محبوبیت سایت شما را تشخیص داده و رتبه بندی سایت شما را براساس آن تنظیم خواهد کرد. برای رسیدن به سرعت سایت مناسب؛ باید هاست پرسرعت تهیه کنید و نیز بهینه سازی سایت را مد نظر قرار دهید. 

  • استفاده از کلمات کلیدی مناسب
  • استفاده از شبکه های اجتماعی
  • لینک سازی مناسب
  • انتخاب آدرس های مناسب و متمرکز برای هر مطلب ( URL )
  • آدرس سایت مناسب و مرتبط ( Domain )
  • معرفی سایت با گوگل بیزینس 
  • ظاهر مناسب سایت و کاربر پسند بودن آن ( UX و UI )