سئو سایت و بهینه سازی برای رسیدن به اوج

هر وبسایت نیازمند به بهینه سازی داخلی و بهینه سازی برای گوگل است

طراحی سایت

بهینه سازی سایت (سئو سایت):

سئو سایت (SEO) چیست؟ 

آسان ترین پاسخ به این سوال بهینه بودن یک وبسایت برای درک بهتر موتورهای جستجو مانند گوگل و نیز کاربر پسند بودن یک وبسایت است. هنگامی که یک وبسایت کار خود را آغاز می کند بعد از مدت کوتاهی خزنده های گوگل شروع به بررسی همه جانبه آن وبسایت می کنند و تمام اطلاعات آن را استخراج و بررسی می کنند تا به درک درستی از ماهیت آن سایت دست یابند. حال چنانچه یک سایت از کیفیت و بهینه بودن مناسبی برخوردار باشد موتورهای جستجو درک بهتری از آن وبسایت پیدا خواهند نمود. و دسته بندی دقیقی را برای آن وبسایت درنظر خواهند گرفت.

سئو سایت

اهمیت سئو سایت:

چرا سئو سایت مهم است؟

جواب مختصر و مفید به این سوال چون بهترین بودن برای هر کسب و کار مهم است. فرض کنید شما در زمینه خاصی فعالیت دارید و قطعا هم صنفی هایی را هم دارید که با شما در حال رقابت اند. اگر هر دو شما وبسایتی داشته باشید که فعالیت شما را معرفی می کند؛ گوگل شما را چگونه به مخاطبان ارائه می کند؛ یا مخاطبان با سرچ در گوگل کدام وبسایت را مشاهده خواهند کرد وبسایت شما را و یا رقیبتان را؟

شما کافیست در گوگل مطلبی را جستجو کنید چندین سایت که در این رابطه وجود دارند را گوگل برای شما به نمایش می گذارد. روی کدام یک کلیک می کنید؟ آیا تا به حال به صفحه دوم جستجوی گوگل هم رفته اید؟ احتمالا خیر و اگر هم به صفحه دوم سرزده باشید خیلی به ندرت بر روی مطالب آن کلیک کرده باشید. طبق آمار گوگل که بسیار قابل تامل است 88% کلیک ها بر روی نتایج صفحه اول جستجو بوده است و چهار تیتر اول نتیجه جستجو در گوگل بیش از 60%  کلیک ها را به خود اختصاص داده اند.

این آمارها نشان می دهد که چرا سئو سایت مهم است و بهینه سازی سایت به رتبه سایت شما بسیار کمک خواهد کرد. هدف هر کسب و کار اینترنتی قطعا فروش است و فروش بیشتر مستلزم قرار داشتن وبسایت شما در جایگاه بالای گوگل خواهد بود.

بهینه سازی سایت

چطور سئو سایت خود را انجام دهیم؟

شاید در ذهن شما نیز این سوال مهم شکل گرفته باشد که چگونه وبسایت های معروف همیشه در نتایج اول گوگل هستند؟ چرا وبسایت من در نتایج اول گوگل و یا جزء چند سایت اول گوگل قرار نمی گیرد؟ و سوالاتی از این دست…

پاسخ کوتاه به این سوال این است که گوگل پارامترهای زیاد و بسیار پیچیده ای را برای رتبه بندی در نتایج جستجو در نظر می گیرد و کسب این امتیازها از گوگل نیاز به تلاش زیاد و هدفمند و مستمر و نیز صبوری در این مسیر  دارد. حال پارامترهای مهم سئو سایت را با هم مرور می کنیم

10 نکته مهم برای بهبود سئو سایت:

  1. بدست آوردن کلمات کلیدی که دیگران برای جستجوی خود در گوگل از آنها استفاده می کنند. کلمات کلیدی نقش مهمی در سئو دارند. یک کلمه کلیدی موضوع اصلی وبسایت شما و نیز مقاله شما را نشان می دهد و این چیزی است که به افراد امکان می دهد پس از جستجوی آنلاین در موتورهای جستجو برای موضوع مورد علاقه شان، وارد وبسایت شما شوند. هر چه این کلمه کلیدی بیشتر جستجو شود احتمال ورودی سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.
  2. تولید محتوا مهمترین پارامتر برای کسب رتبه بالاتر در گوگل است. تولید محتوای یونیک (نه کپی شده) و اصولی که با جذابیت بصری همراه باشد مهمترین اصل برای بهبود سئو سایت است. و در این راستا رعایت اصول نوشتاری و استفاده مناسب و به اندازه از کلمات کلیدی حرف اول را می زند.
  3. لینک دادن مقالات به نوشته های دیگر و یا صفحه های دیگر سایت که مرتبط با هم هستند و همپوشانی دارند از دیگر نکات موثر در بهینه سازی سایت و یا سئو هستند.
  4. از تصاویر و ویدیو های جذاب و مرتبط با موضوع مقاله خود استفاده نمایید. سعی کنید از عکس و ویدیوهای با کیفیت کم حجم که بهینه شده اند برای جذب مخاطب  استفاده نمایید.
  5. سرعت سایت خود را بهینه نمایید. سرعت سایت نیز یکی دیگر از پارامترهای موثر در ارتقای رتبه گوگل است.
  6. وبسایت خود را برای موبایل بهینه کنید رسپانسیو بودن سایت برای نسخه موبایل بسیار مهم است آمار نشان می دهد حدود 60% جستجو ها در گوگل توسط کاربران از طریق موبایل انجام می شود؛ و هر روز رو به افزایش است و فقط 40% کاربران هستند که با دسکتاپ برای رسیدن به هدف خود در گوگل سرچ می کنند.
  7. سئو تکنیکال که یک بحث کاملا فنی است و خود دارای تکنیک های بسیار مهم برنامه نویسی و ساختاری یک وبسایت است.
  8. بروز رسانی مطالب سایت و مقالات مربوطه نیز از نکات تاثیر گذار در سئو سایت شناخته می شود. 
  9. بک لینک از سایت های معتبر و مرتبط نیز از مواردی است که می تواند تا حدودی به بهبود سئو سایت شما کمک کند.
  10. تبلیغ یکی دیگر از موارد اساسی برای دستیابی به مخاطبان و افزایش بازدید از سایت شماست. که باعث می شود بازدیدکنندگان از مقالات خوب شما استفاده نمایند و افزایش بازدید از سایت و زمان ماندن مخاطب در سایت شما باعث افزایش رتبه شما در گوگل خواهد شد.

حال با دانستن این مطالب و بسیاری پارامتر های دیگر که هر ساله توسط گوگل بروز می شوند؛ و نیز داشتن یک استراتژی اصولی برای ارتقاء وبسایت خود؛ به هدف اصلی تان که همانا فروش بیشتر است دست یابید.

تیم کوشای سایت سئو سنتر در کنار شما عزیزان هستند تا شما را در داشتن یک وبسایت حرفه ای و کاملا بهینه شده همراهی و پشتیبانی نمایند. فقط کافیست با ما در ارتباط باشید.